Ziyaret Sebebiniz?

EVİME YAPTIRMAK İSTİYORUM

HEMEN TIKLA

PROJEMDE KULLANMAK İSTİYORUM

HEMEN TIKLA

  • PROTİM
  • Evcil Hayvanlarımızı ve Çocuklarımızı Korumanın Güzel Yolu

Evcil Hayvanlarımızı ve Çocuklarımızı Korumanın Güzel Yolu

Hareket özgürlüğünü kazanan minik aile üyenize, yeni bir oyun ve macera alanı oluşturun

Anne-baba olduğunuz andan itibaren çocuğunuzun güvenliği yeryüzünün en önemli konularından biri hâline gelir.Evinizin en minik aile bireyinin, hareket özgürlüğünü kazanmasıyla ev yaşamınız başka bir hale bürünür. Hemen ayağınızın altındaki renkli legolar, koltuk minderlerinin arasına sıkışmış sevimli oyuncak ayı, ortadan kalkmak zorunda kalan biblolarınız, iple bağlanmış dolap kapakları, depoya kaldırılan ya da süngerle yumuşatılmış sivri kenarları ile orta sehpanız…

Evimiz, çocuklarımızın en çok zaman geçirdiği bir oyun ve macera alanıdır. Ne yazık ki bu durum irili ufaklı kazaların da yaşanmasına zemin hazırlıyor. Bugünlerde ebeveynlerin imdadına çitlerle çevrelenmiş oyun alanları yetişiyor. Çevreledikleri sınırlı alan ile çocuğunuz oyun oynarken oluşabilecek kaza ve tehlikeleri önüne geçmenize yardımcı oluyorlar.

Salonunuzda çitlerle çevrili bir alan yerine evinizde oyun alanı olarak kullanılabilecek başka yerler de var. Özellikle ev hanımları için ideal yöntem, kendileri mutfak işleri ile ilgilenirken, çocukların oyun alanlarının mutfaktan görebilecek biçimde düzenlenmesidir. Bu nedenle bir balkon, evin diğer kısımlarına göre çok daha göz önünde, güvenli ve özgür bir oyun alanı olarak tercih edilebilir.

Balkonunuzu ufak değişiklikler ile çocuğunuz için bir oyun alanına dönüştürebilirsiniz. Korkuluk aralıklarınız çocuklarınız için fazla geniş ise branda kullanmalısınız. Balkondaki sandalyeler, koltuklar tırmanma ve aşağıya sarkma basamakları olarak kullanılabileceğinden tehlike oluşturur ve ortadan kaldırılmalıdır.

Belki de en iyi çözüm balkonunuzu 4 mevsim oyun alanına çevirecek bir ile kapatmak. Cam balkon ile kapatılmış balkonlar çocuklarınızın balkondan sarkmasını ya da dışarıya bir şeyler atmasını önler. Yaz aylarında küçük bir havuzlabalkonunuzda çocuklarınız su ile eğlenirken, bir top havuzu ile çocuklarınıza farklı oyun seçenekleri yaratabilirsiniz. Yeterince yeriniz varsa balkon salıncağı koyabilir ve balkonunuzu mini bir oyun parkına dönüştürebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken şey, cambalkon sistemlerinizin çocuklarınızın erişemeyeceği ve açamayacağı tipte kilitli olan sistemleri tercih etmelisiniz.

Albert Genau sektöre ilk kez sunduğu çocuk kilitli cambalkon sistemi ile bu güvenlik sorununa çözüm sağlarken çocuğunuz ve sizin için yaz kış keyifle zaman geçireceğiniz bir yaşam alanı yaratıyor.

Siz de evinde balkonu olan şanslı ev sahiplerinden misiniz? Peki kediniz var mı?

Eğer öyleyse eminiz kediniz de tüm merak duygusu ile bu alanın her noktasını keşfetmek için can atıyor! Fakat kedinizi balkonda bırakmak güvenli mi? Ne yazık ki hayır. Her kazanın sebebi aynı olmasa da kazalar sürekli olur. Kediniz gördüğü bir kuşu tüm avcılık yeteneklerini kullanarak yakalamak isteyebilir. Bu nedenle balkonunuzda ve hatta balkona çıkan odanızda kediniz için tüm güvenlik önlemleri almalısınız.

Kediler, dört ayak üstüne düşmeleri ile bilinirler fakat bu gerçekten düşüp de zarar görmeyecekler anlamına gelmez. Elbette çok yüksek katlı binalardan düştükleri halde bir çiziği bile olmayan kedilerin mucizevi hikayelerini duyarız, fakat bilmenizi isteriz ki bu hikayeler kesinlikle birer istisnadır. Çoğu kedi yüksek yerlerden düştüklerinde ciddi yaralanmalar yaşayabilir veya hayatlarını kaybedebilirler.

Veteriner hekimlerin yüksek katlardan düşen kedi vakaları için medikal bir terim kullandıklarını biliyor muydunuz? Bunun adına Yüksek Bina Sendromu deniyor ve istatistiklere göre havalar ısındıkça yüksek binadan düşen kedi vakası sayısı haftada 3-5 vakaya çıkabiliyor.

Bu durumda balkonunuzu kediniz için nasıl güvenilir hale getirebilirsiniz?

Balkonunuz için ağ, kediniz için tasma çözüm için belki birer alternatif olabilir ancak hem balkon dekorunuzu bozmayacak hem de dört mevsim size keyif verirken kedinize de yeni bir yaşam alanı olacak balkonunuz için size Albert Genau Cambalkon Sistemlerini öneriyoruz.